Vuosikokouksen 13.5.2013 päätökset

Rauhala-klubi ry:n vuosikokous pidettiin 13.5.2013 Oulun yliopiston ylioppilaskunnan uusissa toimitiloissa. Kokouksessa vahvistettiin yhdistyksen tilinpäätös vuodelta 2012, toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2013 sekä tehtiin henkilövalintoja.

Yhdistyksen hallituksen jäseniksi kolmivuotiskaudelle 2013-16 valittiin fil. yo Milja Seppälä ja Senior Partner Seppo Kangas. Hallituksen puheenjohtajana jatkaa FM Wille Leppämäki ja hallituksen jäseninä jatkavat KM Mirja Vehkaperä, hum. kand. Ville Impiö ja fil. yo Anne Ollikainen. Toiminnantarkastajana jatkaa KTM Antti Tumelius ja varatoiminnantarkastajana KTK Johanna Kesti.

OYYn toimistoa koristavaa taidetta

Vuosikokouksen jälkeen vietettiin Flooran päivän cocktailtilaisuutta, jossa ylioppilaskunnan hallituksen puheenjohtaja tekn. yo Valle Uimonen kertoi ajankohtaisista kuulumisista ja pääsihteeri tekn. yo Ilari Nisula esitteli uusia ja osin vielä työn alla olevia ylioppilaskunnan toimitiloja.

HPJ: ajankohtaiskatsaus

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s