Rauhala-klubin vuosikokous ja alumni-ilta 20.10.

KUTSU RAUHALA-KLUBIN VUOSIKOKOUKSEEN JA ALUMNI-ILTAAN

Oulun yliopiston ylioppilaskunnan entisten toimijoiden alumniyhdistys Rauhala-klubi ry toivottaa Sinut lämpimästi tervetulleeksi yhdistyksemme vuosikokoukseen. Vuosikokous pidetään lauantaina 20.10.2018 klo 16.30 alkaen Juhlatalo Rauhalan kummituskabinetissa (os. Mannenkatu 4, 90130 Oulu).

Vuosikokouksen asialista:
1. Kokouksen avaus
2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa ja
tarvittaessa kaksi ääntenlaskijaa
3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys
5. Esitetään tilinpäätös, vuosikertomus ja toiminnantarkastajan lausunto
6. Päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille
7. Vahvistetaan toimintasuunnitelma, tulo- ja menoarvio sekä kannattavien jäsenten liittymis- ja jäsenmaksujen suuruus
8. Valitaan hallituksen erovuoroiset jäsenet (2) ja puheenjohtaja
9. Valitaan yksi tai kaksi toiminnantarkastajaa ja heille varatoiminnantarkastajat
10. Ilmoitusasiat
11. Kokouksen päättäminen

Vuosikokouksen jälkeen vietämme perinteistä alumni-iltaa klo 18 alkaen samassa tilassa.

OYY-alumni-ilta on tilaisuus, joka yhdistää ylioppilaskuntamme toimijat eri vuosikymmeniltä. Tavoitteenamme on, että illan aikana entiset ylioppilaskuntatoimijat tasavuosikymmenten takaa kohtaisivat nykytoimijat ja ajatuksia ylioppilaskunnan historiasta ja tulevaisuudesta voitaisiin jalostaa entistä vaikuttavammaksi ja kestävämmäksi ylioppilaskunta- ja opiskelijatoiminnaksi.

Vuosittain ylioppilaskunnan perustamispäivän läheisyydessä pidettävässä tilaisuudessa käsitellään erilaisia teemoja ja pohditaan ylioppilaskunnan yhteiskunnallista roolia ja asemaa. Nyt käsiteltävänä teemana on Kampushyppely – the long story eli Oulun yliopiston seikkailu ympäri kaupunkia sijainneista pienistä yksiköistä kohti isompia yhteisiä kampuskokonaisuuksia. Miten erillään ja myöhemmin yhdessä oleminen on vaikuttanut opiskelijatoimintaan ja yhteishenkeen? Kuinka eri aikojen toimijat ovat tämän kokeneet? Millä mielellä ylioppilaskunnassa odotetaan tulevaa OAMK:n muuttoa Linnanmaalle? Mitä voidaan oppia menneestä? Alustajina keskustelussa toimivat professori, koulutusrehtori Helka-Liisa Hentilä sekä OYY:n hallituksen puheenjohtaja Kalle Parviainen.

Tarjoiluja varten pyydämme ilmoittautumisia 15.10.2018 klo 14 mennessä. Ilmoittautumislinkin löydät täältä.

 

Tervetuloa mukaan!

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s